Ta strona wykorzystuje mechanizm plików cookie. Więcej o plikach cookie tutaj. Rozumiem, ZAMKNIJ.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną i zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego od 16.03. do ODWOŁANIA zawieszamy dyżury w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym Anonimowego i Bezpłatnego Testowania w Kierunku HIV w Białymstoku.

 

O nas

Stowarzyszenie Faros istnieje od maja 2003 roku. Zostało założone przez 3 młode dziewczyny, które zauważyły problem braku organizacji pozarządowej zajmującej się problematyką HIV/AIDS na terenie województwa podlaskiego.

Faros został utworzony z inicjatywy młodych ludzi dla innych młodych ludzi potrzebujących wsparcia. Przez kolejne lata zebrała się grupa aktywnych członków, która zaczęła tworzyć projekty potrzebne do zwalczania epidemii HIV/AIDS. Dotarliśmy ze swoimi działaniami do wielu miejsc i wielu osób, które wcześniej nie miały okazji spotkać się z tą tematyką. Programy profilaktyczne w szkołach, w zakładach karnych, na uczelniach wyższych, koncerty, eventy okazały się bardzo potrzebne i bardzo dobrze przyjęte przez odbiorców.

Chcemy aby nasza działalność rosła w siłę i poruszała również inną problematykę związaną z promocją zdrowia czy wsparciem społecznym.